Trezor nebo sejf

Kladete si dotaz zda-li pořídit trezor nebo sejf? Pak jste zde správně ...

Trezor nebo sejf?

Správný výběr trezoru je důležitým rozhodnutím a proto je potřeba důkladně zvážit, jaký trezor je nejvhodnější pro dané použití. Trezor vybírejte podle toho, co v něm budete uschovávat a k jakému účelu bude trezor sloužit. Při výběru trezoru myslete rovněž na velikost trezoru, v budoucnosti Vám budou věci spíše přibývat než ubývat, a také na specifické vlastnosti trezoru (ohnivzdorný trezor, trezor na zbranětrezor do zdi apod.)

Proč mít trezor?

5 důvodů, které Vám napoví…

  1. majetek – chraňte svůj majetek před nepovolanými osobami tím nejvhodnějším způsobem a tím je že,zakoupíte vhodný trezor. Ochrana majetku a hotovosti si vyžaduje důkladné zabezpečení a zvolením správného trezoru nebo sejfu zabráníte neoprávněným osobám nakládání s ním.
  2. dokumenty – ochrana dokumentů,lis­tin,směnek, důvěrných materiálů vyžaduje jejich vhodné zabezpečení. Pouze uložení v certifikovaných trezorech nebo sejfech Vám zaručí jejich bezpečí.
  3. cennosti – drahé šperky, cennosti, umělecká díla si v dnešní době vyžadují důkladné zabezpečení, které může poskytnout pouze certifikovaný trezor.
  4. zbraně – dlouhé nebo krátké zbraně, střelivo, pyrotechnika apod. Nebezpečné věci by měly být neustále uschovány v certifikovaných trezorech nebo sejfech což zákon bezprostředně ukládá.
  5. škoda – vzniklá škoda po případném odcizení drahocenných věcí, hotovosti, citlivých dokumentů Vám nemůže v některých případech ani nahradit případné pojištění, které většinou nikdy nepokryje vzniklé škody. Nepodceňujte případy vloupání do bytů, skladů, domů, obchodních prostor…Eliminujte případné ztráty zakoupením trezoru nebo trezorové techniky.

Rádi Vám poradíme s výběrem a realizací zabezpečení požadovaného objektu nebo věcí… vyplňte nezávaznou poptávku nebo se obraťte na nás. Spolupracujeme s renomovanými odborníky v oblasti bezpečnostních technologií a služeb.

Trezor nebo sejf?

Ačkoliv obvykle není význam slova sejf a trezor rozlišován, můžete najít v sortimentu prodejců ochranných schránek rozdíl ve značení. Rozdíl je patrný z původu slov:

Sejf – z anglického save (chránit) je primárně určen k ochraně uložených předmětů před zničením (vodou, teplem, ohněm, magnetickým polem apod.). Typický sejf je tedy jednoplášťová nebo i dvouplášťová schránka osazená bezpečnostním zámkem na klíč, slouží k uložení věcí menší hodnoty.

Trezor – z anglického treasure (poklad) je rovněž určen k ochraně svého obsahu, ale spíše před zloději. Typický trezor má schránku z tvrdé pancéřové ocele, železobetonu apod. a zámek trezoru je chráněn před násilným otevřením. Trezor je certifikován podle ČSN nebo odpovídajícím normám EU a odpovídá požadavkům pojišťoven pro uložení cenností, hotovosti větší finanční hodnoty.

SEJF – uložení věcí menší hodnoty

TREZOR – uložení cenností, dokumentů, hotovosti větší finanční hodnoty

Nejdůležitější kritéria při výběru trezoru:

  • účel použití trezoru (ochrana hotovostidokumentůzbraní, datklíčů, cenností)
  • specifické vlastnosti trezoru (ohnivzdornost, odolnost proti vlámání)
  • zámkové osazení trezoru (zámek na klíč, elektronický kombinační zámek, mechanický kombinační zámek)
  • průvodce bezpečností trezorů (bezpečnostní třída, ohnivzdornost)

Kupte si pouze trezor, který byl testován podle evropských norem a to konkrétně podle české normy ČSN 906012 a nebo podle zásadní Evropské normy EN 1143 převzaté v plném znění v ČR. Certifikát je zárukou, že výrobek odpovídá určité bezpečnostní třídě a odolá tedy zloději po určitou dobu. U nás certifikuje trezory nejčastěji společnost TrezorTest, ale můžete se setkat také s německými certifikáty společností ECB-S a známější VDS. Certifikovaný trezor lze bez problémů pojistit podle bezpečnostní třídy na určitou částku. Nemůžeme Vám ukázat nějakou univerzální tabulku, protože každý klient má různé podmínky na místě, kde stojí trezor (EZS, mříže v oknech, otřesové čidlo…) a chce si trezor pojistit u jiné pojišťovny.

Účel použití trezoru

Při samotné koupi trezoru musí zákazník vědět za jakým účelem si samotný trezor pořizuje a co má vybraný trezor ochraňovat (finanční hotovost, důležité dokumenty, zbraně). Existuje široká nabídka různých typů trezorů a proto je důležité si upřesnit k čemu má vybraný trezor sloužit a co bude ochraňovat. Výrobci již přizpůsobili svou výrobu trezorů požadavkům zákazníků a vyrábějí trezory určené pro různé druhy použití (trezory na hotovost, ohnivzdorné trezory, trezory na zbraně, trezory do zdi, domácí trezory, trezory do podlahy..). Je jen na zákazníkovi jaký typ trezorů zvolí.

Specifické vlastnosti trezoru

Jednou z neméně důležitých kritérií při výběru trezoru je rovněž požadavek na specifické vlastnosti trezoru. Tím máme na mysli např. ohnivzdornost, odolnost proti trhavinám, odolnost proti vlámání apod. Tomuto kritériu výběru by měl zákazník rovněž věnovat pozornost, protože ne všechny druhy trezorů splňují tyto vyjmenované vlastnosti. Proto již v samotném názvu trezoru může zákazník zjistit ony požadované vlastnosti a dál se orientovat.

Zámkové osazení trezoru

Zámkové osazení trezoru bývá často zákazníkem podceňováno a při samotné koupi mu není věnována dostatečná pozornost.

Většina trezorů bývá osazena různými typy zámků a to jak bezpečnostním zámkem na klíč, mechanickým kombinačním zámkem nebo elektronickým kombinačním zámkem. Nejpoužívanější varianta zámkového osazení trezoru je varianta na klíč. Splňuje dostatečně všechny bezpečnostní požadavky, jen pro samotného majitele trezoru vzniká nová povinnost, uvedené klíče řádně opatrovat a neztratit. Proto se nabízejí dvě alternativy k variantě zámkového osazení na klíč, a to varianta s mechanickým kombinačním zámkem a varianta s elektronickým kombinačním zámkem. Obě varianty jsou nenáročné na obsluhu a odpadá zde povinnost neustále myslet na možnou ztrátu klíčů od trezoru. Volby zmíněného zámkového osazení je na samotném zákazníkovi.

Průvodce bezpečností trezorů

Posledním zmiňovaným bodem při výběru trezoru je samotná bezpečnost trezoru a zde platí pravidlo, že „není trezor jako trezor“. Výrobci trezorů dnes nabízejí širokou škálu různých trezorů a my si musíme z pozice zákazníka vybrat ten nejvhodnější. Trezor má sloužit jako ochrana před vniknutím nepovolaných rukou na náš majetek, dokumenty apod. Z toho důvodu si musíme dát pozor při koupi trezoru, jaký trezor kupujeme. Ne všechny trezory jsou trezory, jak je známe pod tímto označením. Proto bychom se měli vyvarovat nákupu levných necertifikovaných trezorů asijské produkce a nekupovat ty nejlevnější plechové krabičky, které jsou k dostání ve všech železářstvích. Trezor má sloužit k ochraně, ne jako lákadlo pro zloděje, pamatujte na to…. Proto se snažte vždy nakupovat certifikované trezory a trezorovou techniku. Trezory a sejfy českých výrobců např. firmy Charvát splňují i ty nejvyšší nároky a svou cenou a kvalitou Vás mile překvapí.


Zapomenuté heslo
Zboží k porovnání:0ks
Nahrávám
Prodejna Praha - letní provoz: po-pá 9-14hod.
Mimořádná letní akce! Zadejte v košíku na www.adsafe.cz nebo .sk kód LETO24 a získejte slevu 3% :-).